Ücretsiz Logo Tasarlama Siteleri

logo-tasarlarken-dikkat-edilmesi-gerekenler

  Logo, simgesel özelliği ile bir kuruluşu en iyi temsil eden şekillerdir. Öyle büyük anlamlar ifade eder ki bazen bir kaç paragrafla anlatamayacağınız bilgiler alabilirsiniz. Bu kadar anlamlı ve özel olması için iyi bir logo çalışması yapmak gerekir. Bazen bir şekil ile bazen de harf üzerinde oynamalarla zekice logolar tasarlanabilir. Profesyonel yardım alarak logo tasarlatabilirsiniz ama para harcamadan da kendinize güvenerek ücretsiz logolar tasarlamanız mümkün. Logolar sık sık değiştirilmez ve her şeyi ile tamamlanmış olmalıdır. Büyük markaları göz önüne aldığımızda Coca Cola'nın veya Audi'nin logolarını değiştirdiğini düşünürseniz ne kadar kötü etkileneceğini tahmin edebilirsiniz.

  Markaların kimliği gibi olan logoları değiştirmek onları sıfırlamak gibi olur. Bu nedenle logo tasarlarken bir çok fikirden yararlanın. Kendinize bir kaç seçenek sunun ve sizi en iyi temsil edene karar verin. Markalaşmadaki en önemli adım olan logolar için ücretsiz logo tasarlama sitelerini kullanabilirsiniz. İnternet dünyasında rekabet çok fazla olduğundan ve daha önce bilinir olmuş yüzlerce site olduğundan hazırlayacağınız logo iyi bir adım olacak. Bu logoyu bütün sosyal medyalarınız da ve imzalarınız da kullanarak akılda kalmasını sağlamalısınız. Ziyaretçileri takipçi haline getirmek için güncel olmak kadar akılda kalmakta önemlidir.

  Hazırladığım bu listede birbirinden farklı özellikleri ve logo türleri ile zengin bir dünyaya aktarıyorum sizi. Hepsi birbirinden değerli bu sitelerde ücretsiz logo tasarlamak çok kolay olacak. Yönlendirmelerini takip ederek en fazla 3-4 adımda logonuzu tasarlayabilirsiniz. Siteler arasında karar vermenizi kolaylaştırmak için ana sayfa görüntülerini de beraber ekledim.

✪ Logo Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmeli
 • Logo tasarımında ölçek çok önemlidir. 5mm ile 5 mt boyutunda logonun bozulmadan kalması gerekir. 
 • Renk,yazı stili ve şekillerden faydalanarak hangi mesajı vermek istediğinizi en iyi şekilde belirlemelisiniz.
 • Uzun ömürlü tasarım için gereksiz zorlama detaylardan kaçınılmalıdır. Hazırladığınız logolar uzun yıllar geçerliliğini korumalıdır.
 • Logonuzun farklı formatlarda kullanılabilir olması gerekir. Kartvizit veya ajanda gibi farklı alanlarda çok yönlü tasarım işinizi kolaylaştırır. 
 • Logonun temsil amacı özgün olmalıdır. Rakiplerinden kolayca ayırt edilebilir olması ve yansıttığı fikir size özel olmalıdır.
 • Logo hazırlandığı sektöre göre bazı kalıplar içerebilir. Sektöre uygun logo tasarlamak daha yerinde olur. Sağlık, eğitim, bilişim, teknoloji gibi farklı alanlardaki logolar için sektörü yansıtan biçimler yansıtılmalıdır.
 Ücretsiz Logo Tasarlama Siteleri

1) Logaster

logo-oluşturucu-siteler


2) Online Logo Maker

logo-tasarlama-siteleri


3) Logo Genie

online-logo-tasarlama


4) Free Logo Design

ücretsiz-hızlı-logo-tasarlama


5) Logo Garden

hızlı-çeşitli-logo-oluşturma


6) Logo Factory Web

tasarım-yapmak-için-logo-sitesi


7) Free Logo Services


logo-oluşturucu-site


8) Design Mantic

online-hızlı-logo-tasarlamaBu yazı www.listeyazilar.com sitesine aittir.
✔ Bu içeriği beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵

2 yorum:

 1. Siteler güzel fakat para ödemeden telif haklarını üzerimize alamıyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En azından ortak kullanıma açık olduğu için hesap soran olmaz. Teşekkürler yorum için.

   Sil

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) Yaptığınız yorumun, yazıyla alakalı olmasına özen gösterin.
2) Yazım ve dil bilgisi kurallarına mümkün olduğunca dikkat edin.
3) Kullandığınız üslubun sizi yansıttığını unutmayın.
4) Yorum yaparken aktif link eklemeyin.

Blogger tarafından desteklenmektedir.